آخرین خبرها
خانه / جفا به مسیحیان / شاهزاده ولز:مسیحیان خاور میانه در وضعیت بحرانی قرار دارند
شاهزاده ولز:مسیحیان خاور میانه در  وضعیت بحرانی قرار دارند

شاهزاده ولز:مسیحیان خاور میانه در وضعیت بحرانی قرار دارند

شاهزاده ولز هشدار داده است که مسیحیان در خاور میانه در معرض خطر هستند و باید برای آنان کاری کرد.

به گزارش خبرگزاری صدای مسیحیان ایران(Vocir) پرنس چارلز شاهزاده ولز  با سخنرانی در یک ضیافت شام که به  میزبانی اسقف اعظم وست مینستر کاردینال وینسنت نیکولز برگزار شده بود ،درخواست کمک اضطراری در سطح بین المللی برای جلوگیری از فاجعه مسیحی ستیزی در خاورمیانه را داشته است.

در گزآرشی به نقل از کریستین تودی  در این مراسم رهبر روحانیون از کلیساهای مسیحی در عراق و سوریه و دیگر نمایندگان از مسیحیان مورد آزار و اذیت  در خاورمیانه نیز حضور داشتند.

پرنس چارلز  قدمت حضور مسیحیت در خاورمیانه عنوان کرد و همچنین اشاره به ریشه های پیوند  کلیسای ارتدوکس قبطی و مرقس کرد.

او گفت:همانطوری که بسیاری از شما میدانید پیروان مسیحیت این میراث گرانمایه در خاور میانه توسط شبه نظامیان اسلامگرا و متعصب در معرض خطر قرار گرفته اند در صورتی که در گذشته مسیحیت چنین جفایی به خود ندیده بود و قرنها همه در کنار هم به خوبی زندگی میکردند.

پرنس چارلز تاثیر این ظلم و ستم را اندوهبار خواند و گفت:در اوائل امسال با سه نفر که به طرز وحشتناک و توصیف ناپذیری تحت آزار و اذیت اسلامگرایان بوده اند  ملاقات کرده، یکی از آنها  کشیش کاتولیک کلدانی از شمال عراق که توسط داعش ربوده شده ، به طرز وحشیانه ای مورد ضرب و شتم قرار گرفته  و روزانه با تهدید گردن  زدن مواجه بود اما هرگز ایمان خود را فراموش نکرد و حتی برای کسانی که او را مور جفا قرار داده اند،طلب عفو و بخشش میکرد.

او در ادمه گفته است برخلاف آنچه که شبه نظامیان اسلامگرا با شستشوی مغزی القاء میکنند مسیحیت یک باور خارجی نیست باید بدانیم که مسیحیت در زادگاه خودش در معرض خطر قرار گرفته است.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.