آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / عکس های درد ناک اعتیاد در سیستان و بلوچستان
عکس های درد ناک اعتیاد در سیستان و بلوچستان

عکس های درد ناک اعتیاد در سیستان و بلوچستان

بر اساس آمارهای رسمی ایران در سال ۱۳۹۱ حدود دو میلیون نفر  معتاد دائمی به مواد مخدر در کشور وجود دارد،با فاکتور گرفتن از منابع غیر رسمی مصرف مواد مخدر در ایران بیش از ۵۰۰ تن در سال برآورد  شده است، طبق آمار مرکز مطالعات اعتیاد در ایران مصرف مواد مخدر روزانه تقریبا  جان ۸ نفر را میگیرد.

اعتیاد به مواد مخدر  یک مسمومیت مزمن میباشد که برای شخص معتاد و هم برای خانواده و جامعه اش مضر است،با وجود یک فرد معتاد در خانواده زندگی همه اعضا به نحوی صدمه می‌بیند،اعضای خانواده برای ادامه حیات مجبور می‌شوند که در زندگی خود تغییراتی بدهند تا بتوانند با اثرات ویرانگر اعتیاد کنار بیایند، به مرور زمان این روش باعث می‌شود تا خود آنها نیز در زندگی خود با مشکلات فراوانی رو به رو شوند. با وجود آنکه اعتیاد به مواد مخدر همواره در بین مردان بیش از زنان بوده اما در چند سال اخیر اعتیاد در ایران در بین زنان نیز افزایش چشمگیری داشته است. براساس بررسی ها و تحقیقات انجام شده در حوزه اعتیاد زنان، بانوان بدلیل اطلاعات ناکافی و ندانسته در دام اعتیاد گرفتار می شوند.

اعتیاد یکی از عوامل اصلی گسترش بیماری‌هایی چون ایدز و هپاتیت می‌باشد و همچنین زیان‌های اجتماعی و اقتصادی درخوری برای جامعه دارد که از آن میان می‌توان به از بین بردن بخشی از نیرو و مغز فعال جامعه اشاره کرد.

پایگاه اینترنتی زاهدان پرس  عکس هایی  از وضعیت دردناک معتادین در استان سیستان و بلوچستان منتشر کرده ،و گفته  است:حکایت اعتیاد در سیستان و بلوچستان، روایتی است از زندگی زنان، دختران، کودکان و جنین‌هایی که قصه هر روز و ساعتشان در پاتوق‌های این استان رقم می‌خورد؛ چاردیواری‌هایی که شاهد حکایت‌های رنگ‌پریده زنان فروخته شده و کودکانی است که در پیچ زندگی گم شده اند.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.