آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / بازداشت یک شهروند آلمانی به اتهام همکاری با گروه های جهادی
بازداشت یک شهروند  آلمانی به اتهام همکاری با گروه های جهادی

بازداشت یک شهروند آلمانی به اتهام همکاری با گروه های جهادی

یک شهروند مسلمان  آلمانی به اتهام حمایت از گروه های اسلام گرا در خاورمیانه بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری صدای  مسیحیان ایران (Vocir) دادستان فدرال  گفته است  ،سون لاو شهروند آلمانی که به اسلام گرویده است روز سه شنبه ۱۵ دسامبر ۲۰۱۵ توسط پلیس شهر مونشن‌گلادباخ در غرب آلمان به ظن حمایت از یک گروه اسلامگرای تندرو در خاورمیانه بازداشت شده است.

اسوشویتد پرس به نقل از مقامات آلمانی گفته است لاو تازه مسلمان ۳۵ ساله  در چهار فقره  تحت عنوان کمک های انسان دوستانه برای گروه جهادی و اسلام گرای “جیش المجاهدین و الانصار” کمک مالی ارسال کرده است،این گروه اسلام گرا از سال گذشته  در لیست گروه های تروریستی ایالات متحده آمریکا قرار دارد.

همچنین  رالف جگر یکی از مقامات بلند پایه در ایالت  نوردراین-وستفالن  آلمان  گفت” لاو یکی از چهره های برجسته و شناخته شده سلفی در منطقه هست” وی سال گذشته در شهر محل سکونت خود ووپرتال با توجه به آیات قران کتاب مسلمانان سعی در ایجاد پلیس شریعت داشته است.

همچنین وی در ادامه گفت است لاو با تبلیغات سعی بر  ساخت یک زمینه فکری در منطقه داشته  است تا از آن طریق بتواند خشونت در مناطق جنگی عراق و سوریه را توجیه نماید و تقدیس بخشد ،که از این طریق مردم را  تشویق به پیوستن به  گروه های جهادی میکرده است.

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.