آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / نروژ:صدها پناهجوی تازه وارد داخل تلفنهای خود عکس و فیلم از اعدام و ترور به همراه دارند
نروژ:صدها پناهجوی تازه وارد داخل  تلفنهای خود عکس و فیلم از اعدام و ترور به همراه دارند

نروژ:صدها پناهجوی تازه وارد داخل تلفنهای خود عکس و فیلم از اعدام و ترور به همراه دارند

صدها نفر از پناهندگانی که وارد کشور نروژ شده اند،تصاویری از اعدام ها و سرهای بریده در گوشی موبایلشان وجود دارد. 
ظن ورود اعضای گروه تروریستی داعش در میان پناهندگان پس از بحران مهاجران در اروپا و حملات تروریستی اخیر در فرانسه موجب افزایش سیستم امنیتی در این کشور شده است. 
به گزارش خبرگزاری صدای مسیحیان ایران(Vocir)  پلیس نروژ گفته است که هجوم پناهندگان در ماه های اخیر بویژه تابستان و عبور از کشورهای منطقه بدان معنی بوده که چک های امنیتی کمتر از حد مورد نیاز کامل نبوده است.
دِیلی میل گفته است ،پلیس مهاجرت نروژ پی یو  بدلیل افزایش متقاضیان پناهندگی مجبور به اضافه کاری و با توجه به تعداد زیاد پناهجویان تحت فشار شدید قرار گرفته است.
پس از جستجوی  وسایل و تلفن های همراه متعلق به پناهندگان و مهاجرانی که از مرز وارد این کشور شده اند،صدها نفر نمونه هایی از عکس ها و فیلم اعدام و مجازات های بی رحمانه،همچنین تصاویری از سرهای بریده شده و تصویری از پرچم داعش کشف کرده اند.

با اینحال آقای اریک هاوگلند رئیس برنامه پناهندگی نروژ در گفتگویی با روزنامه نروژی “Nettavisen”   اشاره کرد وجود این عکس و فیلمها دلیل بر همکاری این پناهجویان با گروه های جهادی/تروریستی نمیباشد،همچنین او توضیح داد که پناهجویان ممکن است این عکس ها را جهت اثبات دلیل فرار و  اینکه در مناطق جنگ زده  زندگی میکرده اند همراه خود دارند،یا شاید وجود پرچم داعش تاکتیکی بوده است تا برای عبور از مناطق تحت کنترل گروه های جهادی آسیبی به آنها نرسانند.

همچنین دِیلی میل در ادامه گفته است ،یکی از تروریست‌های حملات پاریس  از طریق یونان به همراه پناهجویان وارد فرانسه شده بود.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.