آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / بازداشت پناهنده سومالی به اتهام کمک به داعش
بازداشت پناهنده سومالی به اتهام کمک به داعش

بازداشت پناهنده سومالی به اتهام کمک به داعش

یک پناهنده ۲۰ ساله  اهل سومالی به اتهام کمک به گروه تروریستی داعش در آمریکا بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری صدای مسیحیان ایران (Vocir) مامورین پلیس مینه سوتا مردی ۲۰ ساله سومالیایی تبار را به اتهام کمک به گروه تروریستی داعش دستگیر کرده اند،میگویند وی از رهبران گروه های اسلامی در شهر های دوقلوی مینه سوتا هست.

عبدالرزاق محمد ورسامي

عبدالرزاق محمد ورسامي

روز جمعه ۱۰ دسامبر اف بی آی پلیس ایالتی آمریکا  گفته است عبدالرزاق محمد  ورسامي ساکن شهر ایگان چهارشنبه شب ۸ دسامبر  توسط پلیس  مینیاپولیس جهت بازجویی در ارتباط با کمک مالی به گروه تروریستی داعش بازداشت شده است.

همچنین پلیس ایالتی گفته است محمد ورسامي در همکاری برای پیوستن یک گروه حداقل ۱۰ نفره از جوانان سومالیایی در ایالت مینه سوتا به گروه داعش فعالیت داشته است،که به گفته اف بی آی یکی از این جوانان به نام عبدی نیر در بهار سال ۲۰۱۴ در حین خروج به سمت سوریه شناسایی و دستگیر شده است.

در این ارتباط ی اف بی آی گفته است صدای ضبط شده از مکالمه ای بین محمد ورسامی و شخص دیگری به اسم  جوليد علی عمر در اختیار دارد که ورسامی  جوانان را تشویق به سرقت از شهروندان آمریکایی میکرده است تا هزینه سفر برای سوریه را  مهیا کنند.

همچنین پلیس گفته است مکالمه ضبط شده سیگری در اختیار در که ورسامی به یک نفر دیگر به اسم عبدالرحمان یاسین داوود گفته است  تصمیم دارد ابتدا به سومالی سفر کند که اگر الشباب با داعش بیعت کند نیازی نیست به سوریه برود.

عبدالرحمان یک ماه پس از آن مکالمه در کالیفرنیا زمانی که قصد عبور از مرز به سمت مکزیک با گذرنامه جعلی را داشته به همراه شخص دیگری دستگیر شد.

مینیاپولیس منطقه ای که این مرد اسلامگرای سومالیای بازداشت شده است،بزرگترین جامعه سومالیایی در آمریکای شمالی

به خود اختصاص داده است.

این در حالی هست که دونالد ترامپ نامزد انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه در بیانیه ای با استناد به نظرسنجی مرکز سیاست‌های امنیتی، گفته بود شمار قابل توجهی از مسلمانان «از امریکایی‌ها نفرت دارند» و در نتیجه باید از این کشور دور بمانند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.