آخرین خبرها
خانه / جهان

جهان

اعدام دسته جمعي انتقامجويانه رژیم جمهوري اسلامى ايران عليه شهروندان عرب

اعدام دسته جمعي انتقامجويانه رژیم جمهوري اسلامى ايران عليه شهروندان عرب روز یکشنبه 20 آبان ماه 1397؛ بعضى از خانواده هاى بازداشت شدگان از اعدام دسته جمعي آنها با خبر شدند اين جنايت در انتقام به هجوم به رژه اهواز، كه بدون محاكمه عادلانه و فقط بعد از 45 روز صورت گرفته است. اتهام اين افراد مشخص نيست اما بنا ... ادامه مطلب »

موفقیت یک زن جوان ایرانی تبار در انتخابات ایالتی فلوریدا

28D8088E-C3AE-4A90-91E0-BBB84923E6A2_w408_r1_s

یک زن جوانی ایرانی تبار در فلوریدا در انتخابات پارلمان ایالتی پیروز شد و به مجلس راه یافت. «آنا اسکیمانی» ایرانی تبار، اولین ایرانی-آمریکایی است که توانست در منطقه ۴۷ مجلس ایالت فلوریدا پیروز شود. او که ۲۸ ساله است، از یک خانواده ایرانی مهاجر است و در فلوریدا بدنیا آمده و رشد کرده است. او در ویدئوهای تبلیغاتی اش ... ادامه مطلب »

احضار ۹ فعال حقوق زنان به دادسرا برای «ارایه توضیحات»

org-z1365847403db6460f61d20d0f757425fc76525407dbd1b948e

امیر رئیسیان وکیل دادگستری روز ۱۵ آبان ماه در گفت‌وگو با خبرگزاری دولتی ایرنا از احضار ۹ فعال حقوق زنان به دادسرای شهید مقدس زندان اوین خبر داده است. به گفته این وکیل ۹ نفر از فعالان حقوق زنان هفته آینده در تاریخ‌های متفاوت و مشخص به دادسرای زندان اوین به علت آنچه در احضاریه «جهت ادای پاره‌ای از توضیحات» آمده احضار شده‌اند. یک ... ادامه مطلب »

فرمان دستگیریهای فله ای و سرکوب مردم عرب در اهواز توسط خامنه ای صادر شده است.

فرمان دستگیریهای فله ای و سرکوب مردم عرب در اهواز توسط خامنه ای صادر شده است. (طرح حمله به رژه توسط سپاه، بهانه ای برای سرکوب مردم عرب اهواز) بنا به گزارش منابع محلى و بنقل از بعضى از مسؤلين بومى به منبع خبری خاکزدگان،فرمان بازداشت كليه فعالان عرب كه سابقه حبس يا بازداشت دارند از تهران صادر شده است. ... ادامه مطلب »

هفت مسیحی مصری در حمله مسلحانه کشته شدند

0F7AD8EF-25FC-4F97-A840-C28B88508302_w408_r1_s

مردان مسلح در مصر با حمله به یک اتوبوس که به سمت یک مراسم مسیحیان قبطی حرکت می کرد، دست کم هفت نفر را کشتند و ۱۴ نفر را مجروح کردند. به گزارش رویترز، این خبر را روز جمعه اسقف اعظم شهر منیا، در حدود ۲۶۰ کیلومتری جنوب قاهره اعلام کرد. هیچ گروهی مسئولیت این حمله را هنوز برعهده نگرفته ... ادامه مطلب »

اعتراض اسلامگرایان پاکستان در نماز جمعه پایتخت، آزادی زن مسیحی را به تعویق انداخت

A43C87AE-8926-45C2-A712-ACEEDA0AEF38_w408_r1_s

اسلامگرایان پاکستانی در حاشیه نماز روز جمعه به تظاهرات علیه حکم دیوان عالی پاکستان، که به آزادی یک زن مسیحی محکوم به اعدام رای داده است، ادامه دادند. ادامه اعتراضات اسلامگرایان آزادی این زن مسیحی را به تعویق انداخته است. به گزارش آسوشیتدپرس، روز جمعه پنج هزار اسلامگرای پاکستانی در اسلام آباد، پایتخت پاکستان تظاهرات کردند و نزدیک به چهار ... ادامه مطلب »

یک خبرنگار به اتهام «توهین» به امام سوم شیعیان بازداشت شد

خبرگزاری رسمی قوه قضائیه جمهوری اسلامی از بازداشت پویان خوشحال، خبرنگار روزنامه ابتکار به اتهام «توهین» به حسین بن علی، امام سوم شیعیان، و سایر امامان شیعه خبر داد. آن‌طور که میزان‌آنلاین نوشته، آقای پویان «تحت تعقیب قضایی» قرار داشته و «در پی اقدامات سریع و قاطع قضایی» چهارشنبه شب دوم آبان «در حالی که قصد خروج از کشور را ... ادامه مطلب »

ادامه خبرهای ضد و نقیض درباره مرگ فرشید هکی

در ادامه خبرهای ضد و نقیض درباره مرگ فرشید هکی و دو روز پس از آن که رئیس پلیس تهران تهدید کرد با افرادی که درباره این پرونده «اقدام به تشویش اذهان عمومی» کنند برخورد خواهد شد، خبرگزاری میزان اطلاعیه‌ای از همسر فرشید هکی درباره «پرهیز از جوسازی» منتشر کرد و گزارش‌های متناقضی درباره وکیل خانواده هکی منتشر شد. خبرگزاری ... ادامه مطلب »

کارزار «عفو بین الملل» برای توجه جهانی به وضعیت آتنا دائمی و ۹ زن فعال حقوق بشر دیگر

atena-daemi

سازمان حقوق بشری عفو بین الملل با راه اندازی کارزار اینترنتی برای جلب توجه جامعه جهانی به وضعیت ۱۰ زن فعال حقوق بشر در کشورهای مختلف، از جمله آتنا دائمی، فعال حقوق بشر زندانی محبوس در اوین، از فعالان مدنی سراسر جهان خواسته است با امضای این کارزار افکار بین المللی را متوجه وضعیت و مطالبات آنان کنند. این کارزار ... ادامه مطلب »

گزارش‌های ضدونقیض در مورد مرگ یک فعال محیط زیست در ایران

یک روز پس از آن‌که گزارش‌هایی از قتل فرشید هکی، حقوق‌دان و فعال محیط زیست، با ضربات چاقو و سوزانده شدن جسد او منتشر شد، فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت «طبق نظریه صریح پزشکی قانونی این فرد اقدام به خودسوزی کرده‌است.» فرشید هکی فعال حقوق بشر و کودکان کار، و عضو کمپین محیط زیستی حمایت از زاگرس مهربان (صدای پای ... ادامه مطلب »

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.